Mobile Industrial Robots (MiR) oznámil globální strategickou spolupráci s jedním z největších světových holdingů Koch Industries. V roce 2020 začal MiR spolupracovat s Guardian Industries, dceřinou společností Koch Industries, kdy testovali různá řešení pro automatizaci vnitropodnikové dopravy s cílem optimalizovat produktivitu a interní pracovní toky. Výrobní tým firmy nasadil roboty MiR ve dvou lokalitách USA. Úspěch pilotních projektů vyústil v dohodu mezi společnostmi Koch Industries a MiR o globálním posouzení projektu.

Případová studie řídicího systému: Díky řízení na bázi EtherCAT a PC poskytuje systém regálových vozítek společnosti Swisslog datově řízené řešení distribučního centra, které ve skladech snižuje náklady na hardware o 25 %.

Zemědělství je jedním z nejdůležitějších ekonomických sektorů. Jde o odvětví, které přímo ovlivňuje životy všech lidí na celém světě. Právě proto v současnosti čelí tolika výzvám. Změna globálního klimatu a zejména pokles srážek ovlivňuje výnosy z plodin, a zatímco zemědělci a pracovníci v potravinářství již několik let doslova bijí na poplach, miliony dalších pracovních míst souvisejících s potravinářstvím již začínají pociťovat dopady těchto změn.

Mobile Industrial Robots prezentuje vývoj trhu logistických robotů v roce 2020.

Společnost OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, očekává v roce 2021 rychlejší přijetí automatizačních technologií v důsledku letošních změn způsobených pandemií COVID-19. Nejnovější zpráva World Robotics Report publikovaná asociací IFR (International Federation of Robotics) předpovídá na příští rok v České republice vyšší poptávku po rozšiřujícím se portfoliu kolaborativních aplikací, zejména v oblasti pick&place, balení a paletizace, zpracování materiálu a montáže.

Strana 1 z 4