Program Innovate Moravia pod taktovkou Moravskoslezského inovačního centra si klade za cíl propojit průmyslové podniky kraje. Jednou z novějších aktivit je také série rozhovorů a reportáží, které mapují současné trendy. Naše redakce se zapojila v podobě tématického rozhovoru.

Nestihli jste na veletrhu AMPER návštěvu stánku EPLAN? Škoda, ale pořád máte šanci prohlédnout si novinky prezentované na tomto stánku ve videu. Podívejte se na to, co jste zmeškali, nebo si jen připomeňte, co jste už viděli...

Konference Trendy v robotizaci, zkráceně Roboty, s ročníkovým označením 2019 opět do Brna přilákala řadu zájemců o problematiku. Kromě již tradiční konference znovu program doplnila zajímavá doprovodná výstava technologií, ale také novinka v podobě workshopové sekce. Trendy, ale i konkrétní aplikace ve dvou plných konferenčních dnech jsou již minulostí. Můžete se však alespoň podívat na krátký záznam atmosféry akce.

Hodinový přímý přenos s novinkami v řídicích systémech ze studia z výrobních prostor firmy ZAT z Příbrami – tak vypadal patnáctý zákaznický den společnosti ZAT a.s., českého dodavatele inteligentních systémů a výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl. „Náš řídicí systém pro náročné průmyslové procesy SandRA sklízí ve světě úspěch. V současné době dodáváme do šedesáti zemí světa a obrat firmy spěje k 80procentnímu exportu. Proto jsme se letos rozhodli zprostředkovat novinky v oblasti řídicích systémů také partnerům v zahraničí,“ říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT.

Robotické aplikace jsou stále častějším požadavkem ze strany zákazníků z průmyslového prostředí. Jejich aplikací rozumí také tým společnosti Axima, který to dramaticky umí ukázat...

Strana 1 z 7