Technická diagnostika, 1/2019

Tradiční součástí červnového časopisu Řízení a údržba průmyslového podniku je příloha Asociace technických diagnostiků ČR s názvem Technická diagnostika. Tentokrát dostali prostor zástupci tribodiagnostické sekce, kteří přináší novinky, trendy a to nejzajímavější z oboru.

ATD CER 19

ATD ČR, z. s., a její odborná skupina Tribodiagnostika již počtvrté předkládá několik odborných článků. Jedná se o zajímavé poznatky z oblasti mazání a vlivu mazání na zajištění dlouhodobého bezporuchového provozu. V současné době se řeší řada významných úkolů se zajištěním ekologického provozu jak motorových vozidel, tak strojních zařízení, kde jsou paliva a maziva rozhodujícím faktorem. Významně se podílíme na prodlužování životnosti olejů a výrobních prostředků pomocí pravidelně prováděné tribodiagnostiky. Naše odborná skupina pravidelně informuje o současném stavu a připravovaných změnách na technických seminářích a konferencích. Přední odborníci zde předkládají nové poznatky z této oblasti. Kromě takovýchto akcí se věnujeme výchově specialistů, tj. certifikovaných tribodiagnostiků, kteří mají rozhodující vliv na úroveň tribotechniky v naší republice.

Vladislav Marek, Ondřej Švec


Hlavní témata vydání:

  • Význam tribotechnické diagnostiky v provozu hydraulických zařízení
  • Současný stav hydraulických kapalin na českém trhu
  • Oleje pro užitkové automobily a stroje
  • Kapaliny do ostřikovačů – metanol a jiná zdravotní rizika
  • Propojení více druhů bezdemontážních diagnostických metod – příklady z praxe
  • Využití molekulové spektroskopie v tribodiagnostice paliv a maziv
  • Provozní zkušenosti a aplikace hydraulických kapalin v provozu

Prohlédněte si časopis, najděte si to své téma!

Chcete dostávat aktuální vydání časopisu v tištěné verzi přímo do schránky? Není nic snadnějšího. Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání časopisu Řízení a údržba průmyslového podniku, kterého je příloha pravidelně součástí, ještě dnes!