Technická diagnostika, 1/2020

Asociace technických diagnostiků ČR pro vás v nelehkých časech připravila oblíbenou přílohu Technická diagnostika. Průřezové vydání dává prostor článkům z různých sekcí technické diagnostiky, věříme, že si každý z vás vybere to své.

ATD CER 20

Opět po půlroce se k Vám dostává další číslo našeho časopisu Technická diagnostika a na mě padl úkol toto číslo uvést, což v dnešní pohnuté době není zrovna lehké. Věřím, že až tyto řádky budete číst, bude již situace v naší republice i na celém světě dostatečně stabilizovaná, tedy podstatně lepší. Když tento úvodník píši, pln optimismu sleduji teprve začínající uvolňování a zmírňování veškerých nařízení souvisejících s děním kolem pandemie Covid-19, a to ještě ne plošně a celosvětově, ale pouze u nás a u našich nejbližších sousedů. Snad tedy bude v příštích týdnech tento optimistický trend pokračovat a brzy se dočkáme návratu k normálu.

Ing. František Vdoleček, CSc. prezident ATD ČR, z. s.


Hlavní témata vydání:

  • Využití „akustických“ kamer pro prediktivní údržbu
  • Měření vibrací převodovek jako ukazatel jízdního komfortu vozidel
  • Elektrodiagnostika jako součást multiparametrické diagnostiky v průmyslové praxi
  • Nástroje digitalizace údržby a jejich přínos pro odborné vzdělávání na vysokých školách
  • PAG OSP – polyalkylénglykoly mísitelné s oleji

Celý soubor článků je pro vás k dispozici jako online listovací časopis.

Chcete dostávat aktuální vydání časopisu v tištěné verzi přímo do schránky? Není nic snadnějšího. Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání časopisu Řízení a údržba průmyslového podniku, kterého je příloha pravidelně součástí, ještě dnes!