Technická diagnostika, 2/2018

Vánoční nadílku přináší mimo jiné i prosincové vydání časopisu Řízení a údržba průmyslového podniku, je jí příloha Technická diagnostika, na jejímž vzniku se velkou měrou podílela Asociace technických diagnostiků ČR. Slovo si vzali odborníci napříč diagnostickými obory a je vám k dispozici balík zajímavého oborového čtení.

ATD PRO 18

Po červnovém vydání, které bylo monotematicky věnováno termodiagnostice, je to trochu netradičně číslo průřezové, které by mělo odrážet činnost všech odborných skupin ATD ČR, z. s. Není to žádná improvizace či snaha o jakousi novou podobu obsahu. Tentokrát to souvisí se snahami a změnami, které jsme se v našem spolku rozhodli uskutečnit. Rekapitulaci již tradičních akcí jednotlivých odborných skupin, jejichž činnost tvoří základ všeho dění v ATD, považuji za zcela zbytečnou, ať už se jedná o již zaběhnuté semináře, konference, či setkání certifikovaných osob. Většina z Vás, milí čtenáři, tyto akce totiž důvěrně zná.

Ing. František Vdoleček, CSc., prezident ATD ČR, z. s.


Hlavní témata vydání:

  • Jedna z cest, jak zajistit spolehlivý chod automatických převodovek = aplikace moderních ATF kapalin
  • Ukázka využití strojového učení ve vibrodiagnostice
  • Torzní vibrace rotorů turbogenerátorů – měření a diagnostika
  • Motorové oleje – nové trendy
  • Detekce korozivní síry v terénu pomocí elektrických měření

Listujte časopisem a zjišťujte, co je nového v oboru technické diagnostiky.

Chcete dostávat aktuální vydání časopisu v tištěné verzi přímo do schránky? Není nic snadnějšího. Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání časopisu Řízení a údržba průmyslového podniku, kterého je příloha pravidelně součástí, ještě dnes!