Letní teploty jsou vysoké a leckdo hledí do oblak, zda nespatří náznak osvěžujícího deště. V průmyslu je svěžím tématem problematika cloud computingu, častěji také edge computingu. Právě na toto téma jsme si mimo jiné posvítili červencovými paprsky v redakci Control Engineering Česko. 

Digitalizace si své oběti nevybírá a často si proto bere na paškál také oblast průmyslové údržby. Není se však čemu divit, chybí lidi! Jaké tento trend ovlivňuje celkovou hierarchii průmyslové výroby a nastal opravdu čas dramatických změn. Prostě lehké letní čtení s Řízení a údržba průmyslového podniku...

Ač náhodou, tak příhodně. Historicky sté výroční vydání časopisu Control Engineering Česko o ničem jiném než o Průmyslu 4.0, ale i celkově o možnostech digitální transformace průmyslu v České republice i ve světě. Ani na průmyslové roboty, zejména v režimu kooprace s lidmi, jsme nezapomněli. 

Veletrh Amper 2019 je silné téma, ale jako každý rok to neznamená, že by se Control Engineering Česko v tomto měsíci soustředil pouze na něj. Řada zajímavostí, inspirací a novinek z oborů automatizace, robotizace i digitalizace ve své surové digitálně-tištěné podobě i v březnu 2019. 

Agilní projektové řízení je poměrně populární buzzword. Nespočet konferencí a článků již asi zachytil leckdo. Jak aplikovat metody agilního managementu na poli průmyslového podniku? A lze to vůbec? Nejen o tom pojednává úvodní vydání časopisu Řízení a údržba průmyslového podniku v roce 2019.

Strana 1 z 6