Kybernetická bezpečnost

V rafinérii byl instalován moderní distribuovaný řídicí systém, který automatizuje a řídí úkoly průmyslového kybernetického zabezpečení, snižuje chyby a náklady.

Výběr architektury bezpečnostního přístrojového systému (Safety Instrumented Systems – SIS), která umožní obranu systému po dobu životního cyklu produktu, je jedním z prvních rozhodnutí, které musí organizace učinit. Měli byste znát příslušné platné standardy.

Zdokonalování metod pro hodnocení a certifikaci, tj. bezpečnostní audity a testování, poskytuje základ pro hodnocení zařízení průmyslového internetu věcí (Industrial Internet of Things – IIoT).

Letos v červnu zacloumal výrobním segmentem útok na belgickou společnost ASCO. Výrobce leteckých komponent musel v důsledku ransomwarového útoku zastavit výrobu na celý týden a přes 1 000 pracovníků poslat na placené volno, dokud nebyl zasažený systém opět obnoven.

Oddělení provozních technologií (PT) a informačních technologií (IT) musejí spolupracovat a budovat sítě, které efektivně využijí digitalizaci k vytvoření funkčního a zabezpečeného prostředí společnosti.

Strana 1 z 4