Kybernetická bezpečnost

Minimalizace rizika u robotů znamená chránit je před kybernetickými útoky a narušením zabezpečení.

Odborníci společnosti Kaspersky odhalili sérii precizně zacílených útoků na průmyslové holdingy, ke kterým poprvé došlo už v roce 2018. Sada nástrojů, kterou autoři malwaru původně pojmenovali MT3, dostala od odborníků pojmenování „MontysThree“. Využívá různé techniky, aby se vyhnula detekování, včetně hostování komunikace s řídicím serverem na veřejných cloudových službách. K ukrytí hlavního škodlivého modulu využívá techniku steganografie.

V rafinérii byl instalován moderní distribuovaný řídicí systém, který automatizuje a řídí úkoly průmyslového kybernetického zabezpečení, snižuje chyby a náklady.

Výběr architektury bezpečnostního přístrojového systému (Safety Instrumented Systems – SIS), která umožní obranu systému po dobu životního cyklu produktu, je jedním z prvních rozhodnutí, které musí organizace učinit. Měli byste znát příslušné platné standardy.

Zdokonalování metod pro hodnocení a certifikaci, tj. bezpečnostní audity a testování, poskytuje základ pro hodnocení zařízení průmyslového internetu věcí (Industrial Internet of Things – IIoT).

Strana 1 z 5