Kybernetická bezpečnost

Nejnovější průzkum oddělení Cyber Investigations, Forensics & Response (CIFR) společnosti Accenture ukazuje, že ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se v první polovině roku 2021 množství kybernetických útoků celosvětově zvýšilo o 125 %. Informace je odvozená na základě přímé spolupráce se zákazníky v rámci jejich reakce a zotavení se z incidentů v kyberprostoru.

Představte si velmi hypotetickou a schválně extrémní situaci. Bude jednoduše válka. Ať už fyzická nebo ekonomická. A jako se to již stalo v Číně společnosti Huawei, USA zakáží Microsoftu a Applu dodávat znepřátelenému státu, tedy nám, software.

Strategie v oblasti informačních technologií mohou pomoci v boji proti novým zranitelnostem v oblasti kybernetické bezpečnosti a při zavádění spolehlivého programu kybernetické bezpečnosti pro provozní použití technologií u průmyslových řídicích systémů, RTU a SCADA, neboť zavádění IIoT se stále rozšiřuje.

S Ewon Cosy+ zavádí HMS Networks novou generaci routerů pro vzdálenou údržbu, které posouvají kybernetickou bezpečnost IIoT na novou úroveň. Díky bezpečnostním mechanismům integrovaným v hardwaru mohou uživatelé bezpečně přistupovat k průmyslovým zařízením odkudkoli a provádět uvádění do provozu, odstraňování problémů a programování online.

Společnosti Rockwell Automation a Cisco spojují týmy IT a OT, aby společně bojovaly proti dnešním rychle se vyvíjejícím hrozbám v oblasti průmyslové kybernetické bezpečnosti.

Strana 1 z 6