Potravinářský průmysl

Jaký je vliv moderních technologií na hospodaření a organizaci podniku, uvedl v rozhovoru pro Control Engineering Česko Ing. Milan Lisý, hlavní inženýr společnosti Nestlé pro centrální a jihovýchodní Evropu.

Ottakringer je nejstarší pivovar ve Vídni a jeho pivo je známé daleko za hranicemi města. Kromě nejvyšší kvality tato značka s více než 20 druhy piva přesvědčuje zejména velkou chuťovou rozmanitostí. Pivo se vaří v samém srdci hlavního města Rakouska. Aby všechny procesy probíhaly hladce, společnost Ottakringer sází mimo jiné na elektrické manipulační vozíky, nabíjecí techniku a odbornost společnosti Fronius. Při zařizování nové nabíjecí stanice vysokozdvižných vozíků byly důležité zejména dva požadavky: Stanice měla odpovídat platným bezpečnostním normám a zároveň zvýšit energetickou efektivitu. Společnost Fronius dodala dvanáct nabíjecích přístrojů Selectiva.

Až příště uslyšíte v pytlíku šustit bramborové lupínky a budou se vám na ně sbíhat sliny, možná už spolu s nimi „ochutnáte“ i technologii blockchainu. Blockchain umožňuje transparentní sledování produktů po celou dobu jejich životnosti, a to i v potravinářském průmyslu – od sadby brambor až po pytlík se solenými brambůrkami. Společnosti Siemens a Atos IT Solutions and Services vyvíjí společně první sledovací aplikace pro potravinářský průmysl, které budou kombinovat technologii blockchainu se zavedenou platformou MindSphere a portfoliem zařízení, připravených na komunikaci.

Systém urychluje proces balení a tím uvolňuje pracovníky firmy z namáhavé práce.

Za účasti generálního ředitele Plzeňského Prazdroje Granta Liversage, manažera pivovaru Radegast Ivo Kaňáka, starosty Nošovic Jiřího Myšinského a dalších hostů byl dne 22. března 2019 položen základní kámen nové plechovkové linky. Investice za víc než 600 milionů korun zahrnuje i stavbu centrálního skladu o výměře 10 tisíc m2. Spuštění plechovkové linky se plánuje na únor 2020.

Strana 1 z 4