Potravinářský průmysl

Švýcarská společnost Kaesaro používá pro připojení senzorů a pohonů ke svým robotickým zařízením v sýrařských sklepích konektory F&B Pro od Murrelektronik, přičemž s výhodou využívá možností jejich snadného čištění a delších intervalů údržby.

O brněnské laboratoři CEITEC jsme zhruba před rokem na našich stránkách čtenáře informovali v souvislosti s průmyslovou tomografií při výzkumu plastů. Tentokrát se zaměříme na konkrétní spolupráci s průmyslovými podniky a způsoby, kterými se brněnští vědci snaží nejen v oboru plastikářství, ale i farmacie zvýšit přidanou hodnotu českých výrobců. O rozhovor jsme opět požádali Michaelu Škaroupkovou, obchodní a marketingovou manažerku laboratoře pro rentgenovou počítačovou tomografii.

Zhruba 50 % denní produkce uzenin v ČR se vyrábí v závodech, které toto řešení využívají.

Osmý ročník tradiční podzimní konference Potraviny a farmacie na poslední chvíli musel změnit svou formu z „živého“ setkání v brněnském hotelu Avanti na on-line vysílání. Důvodem byla především zpřísněná opatření zaměstnanců v potravinářských provozech, kteří se kvůli sílící druhé vlně pandemie covid-19 nemohli z preventivních důvodů konference účastnit osobně. I přes všechny překážky se nakonec organizátorům ze společnosti Trade Media International podařilo dát dohromady celodenní webinář, který byl konferenci důstojnou náhradou a nabídnul představení trendů, které v současné době diktují trendy v modernizaci farmaceutických a potravinářských provozů.

Společnost TMI-Orion působí z Francie, USA a Číny a díky své distribuční síti obsluhuje zákazníky ve více než třiceti zemích po celém světě. Tato strategie inovace, kvality a mezinárodního rozsahu vedla k organizaci průmyslové skupiny skládající se z následujících subjektů:

  • TMI-Orion se sídlem ve Francii poblíž Montpellier má na starosti výzkum a vývoj, prodej ve Francii, Evropě, Japonsku, na Středním východě a v Africe, jakož i výrobní a poprodejní služby pro tyto trhy.
  • TMI-USA se sídlem v Restonu VA, USA odpovídá za prodej, výrobu a poprodejní služby pro USA, Ameriku a Asii.
  • TMI-USA Shanghai má na starosti technickou podporu čínských zákazníků.
Strana 1 z 6