Případové studie

The Cube je ale špičkové AI řešení pro malé, střední a velké společnosti.

Dopravníkové a paletizační linky od italské společnosti Zecchetti dokážou přemístit 60 000 plastových lahví za hodinu. S cílem zvýšit provozní dobu a rozšířit diagnostické schopnosti využívá společnost ve svých aplikacích sběrnicový systém Cube67 od Murrelektronik. Při jeho spojení se senzory IO-Link a s modulem diagnostické brány Cube67 jsou technici společnosti Zecchetti schopni vytvářet aplikace vyhovující potřebám zákazníků.

Společnost Hollandia Karlovy Vary implementovala do svého výrobního závodu v Krásném údolí další robotické řešení. V současnosti tak spolu s logistickým centrem využívá celkem pět robotů. Jejich hlavní úlohou je kromě nahrazení rutinních činností i snaha o ulehčení fyzicky náročné práce zaměstnancům. Ti se tak po implementaci robotických řešení mohou věnovat jiným činnostem.

Ať již budeme na současnou situaci nahlížet jakoukoli optikou, je jasné, že vynucenou pauzu ve výrobách využívají podniky porůznu a stojíme na prahu velkých změn. Pomineme-li jasný negativní ekonomický dopad utlumení výroby se všemi jeho vazbami na zaměstnance, otevřely se v řadě firem dveře k novým investicím, změnám strategií nebo novým formám údržby či marketingu. To vše za situace, kdy ekonomika míří do recese, na řadě jsou škrty a je třeba se připravit na opětovný rozjezd. V každém případě je jasné, že aktuální „krize“ se jednoznačně stala hnacím motorem pro digitalizaci, automatizaci či vzdálenou správu. I tam, kde doposud váhali, nyní zaveleli k razantnímu obratu.

Aquael patří mezi největší výrobce akvárií na světě. Ve své továrně v Suvalkách v Polsku tato společnost úspěšně nasadila kolabora,vního robota UR5, který automatizuje proces výroby topítek pro akvária. Pořízení kobota znamenalo snížení času výroby a umožnilo se zaměstnancům přesunout na jiné pozice v rámci výroby. Návratnost investice do pořízení kobota UR5 se odhaduje na 16 až 18 měsíců a společnost již nyní plánuje pořídit další roboty z portfolia Universal Robots.

Strana 1 z 5