Případové studie

Výrobce výhybek společnost DT Výhybkárna a strojírna a.s. dodává výhybkové konstrukce a jejich náhradní díly zákazníkům z více než 30 zemí. Svými produkty zásobuje železniční společnosti, přístavy, logistická centra nebo soukromé dopravní společnosti. Průmyslová PC noax slouží zaměstnancům k získávání provozních dat, odvádění stavů výroby nebo rozpracovanosti zakázek a vizualizaci souborů CAD.

Gropper Dairy zpracovává a vyrábí mléčné a nápojové výrobky od roku 1929. Mlékárna má smlouvy s 870 farmáři z celého regionu, kteří jí dodávají 355 milionů litrů mléka. Gropper se již více než 20 let spoléhá na průmyslové počítače společnosti Noax ve svých výrobních a logistických operacích, aby mléko bezpečně a efektivně zpracovával. Od roku 1998 společnost Gropper používá vodotešné a prachotěsní počítače noax pro sběr dat z výroby. Spolehlivá funkce 24/7 v extrémních podmínkách je jedna z nejdůležitějších vlastností, diky které Gropper pokračuje v používání noax průmyslových dotykových PC. IPC noax mají krytí až IP69k, které zaručuje, že se vlhkost ani nečistoty nedostanou dovnitř počítače, i když jsou často čištěny vodou nebo speciálními dezinfekčními prostředky. Jejich odolnost proti vibracím a nepopiratelná spolehlivost dávají Gropperovi jistotu, potřebnou pro jejich zpracování obrovského množství mléka.

Zvyšující se počet vydaných titulů a především razantní nárůst on-line prodeje postavily společnost Euromedia Group před otázku, jak přizpůsobit logistiku jejího distribučního skladu v Novém Strašecí tak, aby zvládal časově i materiálově náročnější přípravu distribuce zásilek. Po důkladné analýze padlo rozhodnutí automatizovat proces balení. Najít a především uspokojivě realizovat proces automatizace nebylo jednoduché. Výsledkem je v Česku celkem unikátní technologie balicí linky CartonWrap, která již funguje na plné obrátky při kapacitě 25 milionů knih za rok.

Continental Barum, s. r. o. se sídlem v Otrokovicích je výrobcem osobních, nákladních a industriálních pneumatik. Od roku 1992 je společnost součástí německého koncernu Continental AG. Gumárna chtěla otestovat inovativní systém ekologické ventilace přirozeným vzduchem a jeho účinnost ve svých reálných výrobních podmínkách na instalaci v samém centru haly o rozloze 350 000 m² poblíž lisovny pneumatik, která je zdrojem největšího teplotního zatížení.

Digitalizace výroby potřebuje silného partnera. Rockwell Automation jim může bezesporu být. Jak se dozvíte z prezentace Jiřího Malíčka, své zkušenosti aplikují i sami na svých výrobních závodech, kde mohou čerpat další inspiraci pro nové projekty. Podívejte se čeho dosáhli ve svém katovickém závodě v Polsku.

Strana 1 z 7