Případové studie

Rakovnický závod Rakona společnosti Procter & Gamble, který vyrábí sortiment péče o tkaniny a domácnost, je v bílé knize Světového ekonomického fóra prezentován jako průkopník v oblasti výroby, jenž široce uplatňuje technologie 4. průmyslové revoluce. V této bílé knize závod Rakona sdílí svá inovativní řešení využívaná v modelu komplexní synchronizace, který umožňuje rychle reagovat na aktuální situaci napříč dodavatelským řetězcem, zlepšuje agilitu, efektivní řízení zásob a zrychluje uvádění výrobků na trh. V září 2018 Světové ekonomické fórum zvolilo výrobní závod Rakona „Pokročilým průkopníkem čtvrté průmyslové revoluce“.

Allen-BradleyGuardLogix se vstupně/výstupními moduly zapojenými v síti EtherNet/IP pomáhají zajistit maximální efektivitu karosárny, a to tím, že omezují odstávky a umožňují vizualizaci.

Výroba exteriérových plastových dílů, kde je kromě samotných vstřikolisů třeba naplánovat i lakování, je kvůli své komplexnosti jedním z nejtěžších výrobních procesů v automobilovém průmyslu. Své o tom ví společnost Magna, která v pobočkách v České republice a dceřiné společnosti Decoma v Německu vyrábí plastové komponenty osobních automobilů.

Pod pojmem kolaborativní robotika si většina lidí představí roboty, které díky svým bezpečnostním funkcím dokážou bezprostředně spolupracovat s lidskými pracovníky. Nová řada robotů e-Series od Universal Robots tuto definici dále rozšiřuje nejen v oblasti bezpečnosti, ale také v aspektech, jako je snadné programování a nastavení, rychlé nasazení do výroby a široká flexibilita použití. Zkrátka podle představ Universal Robots není robot plně kolaborativní, pokud jeho nasazení a ovládání nezvládnou bez problémů běžní pracovníci ve výrobním provozu.

Společnost Gilead Sciences využila nový, flexibilní distribuovaný řídicí systém (Distributed Control System – DCS) ve své pilotní laboratoři pro podporu výzkumu a vývoje, klinických studií a přípravu na růst objemu zakázek.

Strana 1 z 2