Případové studie

Jak jednoduché by to bylo, pokud by se dal na stránkách časopisu detailně popsat úspěšný projekt. Popsat krok za krokem technologie a procesy, které zrychlily výrobu, snížily náklady a eliminovaly zmetkovost. Celý článek by mohl být doplněn obrázky s detaily provedení, grafem navrácení investice a rozhovorem s CEO o úspěšnosti celého projektu. Realita není až tak jednoduchá. Když pomineme, že bezproblémová implementace nebude vypadat opravdově (nějaký zádrhel se vždycky objeví), reálný popis nasazení projektu není až tak zajímavý (nebo naopak je někdy velmi vzrušující) a největším nepřítelem je strach z konkurence.

Výrobce výhybek společnost DT Výhybkárna a strojírna a.s. dodává výhybkové konstrukce a jejich náhradní díly zákazníkům z více než 30 zemí. Svými produkty zásobuje železniční společnosti, přístavy, logistická centra nebo soukromé dopravní společnosti. Průmyslová PC noax slouží zaměstnancům k získávání provozních dat, odvádění stavů výroby nebo rozpracovanosti zakázek a vizualizaci souborů CAD.

Gropper Dairy zpracovává a vyrábí mléčné a nápojové výrobky od roku 1929. Mlékárna má smlouvy s 870 farmáři z celého regionu, kteří jí dodávají 355 milionů litrů mléka. Gropper se již více než 20 let spoléhá na průmyslové počítače společnosti Noax ve svých výrobních a logistických operacích, aby mléko bezpečně a efektivně zpracovával. Od roku 1998 společnost Gropper používá vodotešné a prachotěsní počítače noax pro sběr dat z výroby. Spolehlivá funkce 24/7 v extrémních podmínkách je jedna z nejdůležitějších vlastností, diky které Gropper pokračuje v používání noax průmyslových dotykových PC. IPC noax mají krytí až IP69k, které zaručuje, že se vlhkost ani nečistoty nedostanou dovnitř počítače, i když jsou často čištěny vodou nebo speciálními dezinfekčními prostředky. Jejich odolnost proti vibracím a nepopiratelná spolehlivost dávají Gropperovi jistotu, potřebnou pro jejich zpracování obrovského množství mléka.

Zvyšující se počet vydaných titulů a především razantní nárůst on-line prodeje postavily společnost Euromedia Group před otázku, jak přizpůsobit logistiku jejího distribučního skladu v Novém Strašecí tak, aby zvládal časově i materiálově náročnější přípravu distribuce zásilek. Po důkladné analýze padlo rozhodnutí automatizovat proces balení. Najít a především uspokojivě realizovat proces automatizace nebylo jednoduché. Výsledkem je v Česku celkem unikátní technologie balicí linky CartonWrap, která již funguje na plné obrátky při kapacitě 25 milionů knih za rok.

Continental Barum, s. r. o. se sídlem v Otrokovicích je výrobcem osobních, nákladních a industriálních pneumatik. Od roku 1992 je společnost součástí německého koncernu Continental AG. Gumárna chtěla otestovat inovativní systém ekologické ventilace přirozeným vzduchem a jeho účinnost ve svých reálných výrobních podmínkách na instalaci v samém centru haly o rozloze 350 000 m² poblíž lisovny pneumatik, která je zdrojem největšího teplotního zatížení.

Strana 1 z 7