Průmysl 4.0

Aplikace EcoStruxure Augmented Operator Advisor rozšiřuje pohled operátora – na rozváděč, výrobní linku nebo výrobní proces – doplněním kontextu provozních informací v reálném čase. Rapidně snižuje náklady na údržbu a zároveň reálně zvyšuje efektivitu výroby.

O zavádění digitalizace v českých průmyslových firmách nejčastěji usilují dodavatelé některé z jednotlivých technologií. Podle odborníků by však podniky měly vyhledávat systémovější řešení. Kromě technologické stránky mají dbát i na to, aby digitalizaci svěřily správnému okruhu zaměstnanců. Nemusí se přitom jednat o IT specialisty. Zástupci firem také připouští, že proces digitalizace mohou uspíšit i současná opatření proti epidemii koronaviru. Podniky totiž více než kdy dříve řeší svoji agendu on-line a v budoucnu tyto postupy mohou dále rozšiřovat.

Chytrá výroba může být přínosem pro všechny firmy, nejen pro výrobu ve velkých měřítkách. Technický ředitel Mike Loughran z Rockwell Automation sdílí své rady, jak může firma těžit z digitalizace výroby.

S řešeními automatizace, řízení výroby a informací společnosti Rockwell Automation mohou farmaceutické výrobní společnosti dosáhnout flexibilní, optimalizované výroby a shody se směrnicemi a normami.

Nový software umělé inteligence (AI) přispěje k vytvoření konkurenceschopnějších senzorových systémů. Hybridní umělá inteligence pomáhá robotice a další automatizaci.

Strana 1 z 21