Průmysl 4.0

Digitalizace klade rostoucí požadavky na efektivnější bezdrátová síťová řešení. Společnost Siemens proto rozšiřuje své portfolio síťových komponent pro průmyslová řešení IWLAN a představuje první průmyslový klientský modul na trhu Scalance WUM766-1, který splňuje nejnovější standard bezdrátové sítě LAN IEEE 802.11.ax („Wi-Fi 6“). Umožňuje tak spolehlivé a vysoce výkonné bezdrátové připojení, dokonce v krytí IP65.

Článek je pokračováním první části, která byla uveřejněna v prosinci 2020. Text si můžete připomenout na tomto odkazu.

Jiří Kovář (FSI VUT v Brně) a jeho přednáška v bloku Technologie budoucnosti v rámci konference BRNO INDUSTRY 4.0 ukazuje reálné využití virtuální reality v průmyslovém prostředí.

Přednáška Matina Kobery z Meta IT v bloku Technologie budoucnosti v rámci konference BRNO INDUSTRY 4.0 nám ukáže, že digitalizace nemusí být vžy doménou jen automotive firem. 

Konference BRNO INDUSTRY 4.0 se stala již nedílnou součástí diářů mnoha firem, kterým není digitální transformace lhostejná. V letošním roce si však museli místo cesty do Brna zapsat pouze sledování živého vysílání. Na druhou stranu tento formát umožnil několik zajímavých obsahových odboček. Například tu do příběhu tří firem třech různých velikostí se třemi významnými osobnostmi tuzemské digitalizace průmyslu.

Strana 1 z 29