Průmyslová revoluce 4.0 - Vše o průmyslu

Zatímco hlavní programový proud konference Endress+Hauser Global Forum se na konce června v Basileji soustředil na hledání cesty k větší udržitelnosti, skryta nezůstala ani další témata, která hýbou průmyslovou výrobou. V čele logicky tedy i s digitalizací. V rámci našich plodných redakčních setkání jsme měli možnost na toto téma pohovořit s novým firemním talentem, kterým bezesporu je Lisa Marie Hüglin, jež nám nastínila digitalizační cestu společnosti.

Andreas Mayr sledoval program letošního Endress+Hauser Global Forum bedlivě. Po jeho skončení jsme se v Basileji potkali ke krátkému rozhovoru. Z pozice provozního ředitele má zájem o hladké převedení trendu udržitelnosti do budoucnosti průmyslu. Jak ji osobně vnímá?

Edge computing může firmám pomoci rychleji shromažďovat a zpracovávat data, ale ty společnosti, které začínají, musejí pochopit, kolik dat zpracovávají a jak jejich systémy fungují. Doporučujeme vám pět tipů pro integraci edge computingu.

Po vynútenej pauze sa vracia séria konferencií zameraných na technologické aspekty prechodu k Priemyslu 4.0. Prím teda budú hrať najmä automatizácie, robotizácie a digitalizácie. Avšak ako takto témy nemôžu sama reprezentovať moderný priemysel, zameria sa aj naša konferencia opäť na dôsledky týchto zmena na komplexné riadenie priemyselného podniku. 

INDUSTRY CLUSTER 4.0 a Regionální hospodářská komora Brno společně již po sedmé připravují konferenci BRNO INDUSTRY 4.0, která se uskuteční 15. a 16. února 2023. Mezinárodní odborná konference bude zaměřena na průmysl 4.0 s důrazem na digitalizaci, flexibilitu výroby, nové výrobní technologie, ale i efektivní využití energií ve výrobě a zabezpečení vůči kybernetickým hrozbám. Zazní úspěšné příklady z praxe a panelové diskuse. Konference je možné se zúčastnit buď osobně, anebo online. Navíc bude prostor jak pro neformální networking, tak i B2B schůzky. Přihlásit se můžete zdarma na konference.ic40.cz.

Strana 1 z 33