Průzkum trhu

Predikovat v současné situaci jakýkoli vývoj se často rovná věštění z křišťálové koule. Pokud jde o směr, kterým se bude ubírat český průmysl v následujícím roce, můžeme zanechat věšteckých metod a využít první Analýzy českého průmyslu 2020, která vznikla díky iniciativě Národního centra Průmyslu 4.0 a jeho partnerů a mapuje nejen situaci českého průmyslu v roce 2020, ale především predikuje jeho vývoj pro příští období. 

Pojem Průmysl 4.0 nedokáže vysvětlit 79 % studentů technických oborů...

Pro každou druhou firmu je nedostatek kvalifikovaného personálu největší překážkou v implementaci nástrojů Průmyslu 4.0. Společnosti si od čtvrté průmyslové revoluce slibují hlavně zvýšení produktivity, vyřešení problému s nedostatkem pracovní síly a zvýšení flexibility výroby. Téměř polovina respondentů hodlá v následujících letech vynaložit více než 10 % svých investičních výdajů. Ukazují závěry třetího ročníku studie o Průmyslu 4.0 poradenské společnosti EY a Hospodářské komory České republiky.

Big Data, IoT a senzory – to jsou technologické trendy, které budou mít v příštích 12 měsících největší vliv na mobilní pracovníky, říkají zákazníci v nejnovějším průzkumu společnosti Panasonic.

Popelářům odzvonilo, dětské sny je potřeba směřovat k práci mozkových chirurgů ve výrobě! Aktuální průzkum stavu v odděleních údržby tuzemských průmyslových podniků potvrzuje jejich rostoucí roli v hierarchii firmy. Stejně tak i možnosti, jak údržbářské úsilí přetavit na zisk. Většina respondentů se také shoduje, a to je méně pozitivní zjištění, že chybí to nejdůležitější –  lidský kapitál.

Strana 1 z 2