Řídící systémy v průmyslu - Vše o průmyslu

Společnost zabývající se výrobou chemikálií potřebovala modernizovat svůj systém řízení hořáků (Burner Management System – BMS) a systém řízení spalování, které nebyly automatizované a narušovaly plnění výrobních cílů.

Další významný úspěch v oblasti jaderné energetiky si připsal na své konto český výrobce a dodavatel řídicích systémů ZAT a.s. Firma po téměř dvouletém jednání se zástupci BEH (Bulharský energetický holding) a JE Kozloduj podepsala v půli března smlouvu na dodávku RRCS – systému řízení regulačních tyčí reaktoru pro 5. a 6. blok bulharské jaderné elektrárny Kozloduj za 15,5 milionu eur.

Při přesném frézování ohebných vodivých vzorů se pro optimalizaci řízení využívá EtherCAT, řízení na bázi průmyslového PC a servopohony.

Návrháři řídicích systémů chtějí co nejlepší způsob ovládání aplikace. Podívejte se na příklady a obrázky.

Londýnská spalovna LondonEnergy obsluhující téměř 2 miliony lidí a využívající odpad k udržitelné výrobě energie prodlužuje zařízením od ABB svou životnost a zvyšuje výkon. Dodávka řídícího systému a rozváděčů UniGear z Brna pokrývá provoz 4 starších a jednoho nového generátoru. Sofistikovaná zakázka se řadí k dalším mezinárodním projektům, které vytvářejí nová pracovní místa. Aktuálně brněnské ABB hledá desítky nových kolegů na pracovní pozice - od inženýrů řídících systémů, projektantů a projektových manažerů po elektromechaniky a operátory výroby.

Strana 1 z 7