FANUC rozšiřuje řadu kolaborativních robotů CRX

FANUC rozšiřuje řadu kolaborativních robotů CRX

Společnost FANUC Corporation, přední světový dodavatel CNC systémů, robotiky a tovární automatizace, představila nové kolaborativní roboty CRX-5iA, CRX-20iA/L a CRX-25iA, nejnovější přírůstky do své oblíbené řady lehkých kolaborativních robotů CRX, která dále zahrnuje již dříve představené coboty CRX-10iA a  CRX-10iA/L. FANUC předvede všech pět modelů CRX na mezinárodní výstavě robotů IREX v Tokiu, od 9. do 12. března 2022 a na vitruální výstavě IREX, 1. až 18. března 2022.

„Na evropském trhu vidíme velkou poptávku po kolaborativních robotech a chceme nabízet vhodná řešení pro širokou škálu aplikací. Naše coboty jsou navrženy tak, aby podporovaly všechny typy výrobců – malé i velké – aby rozšiřovaly jejich schopnosti s nejvyšší spolehlivostí,“ řekl Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel společnosti FANUC Europe Corporation.

Nejnovější CRX coboty doplňují stávající řadu cobotů CR a CRX společnosti FANUC, která nyní čítá 11 modelových variant cobotů pro manipulaci s produkty od 4 do 35 kg. Jedná se o nejrozsáhlejší řadu snadno použitelných cobotů,která je v současnosti dostupná na trhu.

Zavedení nových cobotů CRX-5iA, CRX-20iA/L a CRX-25iA, které poskytují užitečné zatížení 5 kg, 20 kg a 25 kg a také maximální dosah 994 mm, 1418 mm a 1889 mm, navazuje na modely cobotů CRX-10iA a CRX-10iA/L, které mají užitečné zatížení 10 kg a dosah 1249 mm a 1418 mm. Pět modelů CRX v kombinaci se sérií zelených cobotů FANUC CR rozšiřuje schopnost společnosti FANUC pomáhat více společnostem, které chtějí automatizovat pomocí cobotů.

Kolaborativní roboty CRX: Bezpečné, snadno použitelné, spolehlivé a všestranné

Řada kobotů FANUC CRX je bezpečným, snadno použitelným, spolehlivým a všestranným  řešením pro širokou škálu aplikací, včetně kontroly, zakládání/vykládání strojů, balení, paletizace, broušení, svařování a dalších. Třída ochrany IP67 je standardem pro všech pět modelů CRX, takže je mohou zákazníci používat i v drsném továrním prostředí. Coboty CRX dokážou detekovat vnější síly v pracovním prostoru a bezpečně se zastavit při kontaktu s osobou nebo předmětem. Tato technologie umožňuje CRX bezpečně pracovat vedle lidí bez nutnosti drahých bezpečnostních opatření.

Většina cobotů má lehký a kompaktní design – ale coboty FANUC CRX nabízejí mnohem více, včetně jejich vysoké vhodnosti pro průmyslové prostředí a bezúdržbový provoz až po dobu osmi let. Kromě toho interaktivní programování umožňuje uživatelům učit body pomocí ručního navádění nebo prostřednictvím rozhraní tabletu s ikonami drag and drop. CRX lze používat se standardním zdrojem 100V/240V a obsahuje také energeticky úsporné zařízení se spotřebou cca 400 W (s 25 kg užitečným zatížením). Řada podporuje několik pokročilých funkcí společnosti FANUC včetně iRVision a dokonale se hodí pro každou společnost, která chce dosáhnout vyšší efektivity – dokonce i pro ty, které ještě nepoužijí žádného robota.

„Rodina CRX společnosti FANUC nabízí stejné inteligentní funkce a spolehlivost, na které jsou naši zákazníci zvyklí,“ řekl Ralf Völlinger, viceprezident a generální ředitel divize robotů FANUC Europe. „Kromě toho, jejich nízká hmotnost, snadné nastavení a intuitivní ovládání z něj dělají skvělou volbu zejména pro uživatele, kteří roboty používají poprvé.“

FANUC začne dodávat první vyrobené jednotky nového CRX-20iA/L v dubnu 2022. CRX-25iA a CRX-5iA budou dostupné od června 2022.

Více informací:

FANUC Czech s.r.o.
K Bílému vrchu 3142/7
193 00, Praha 9 – Horní Počernice

Telefon: +420 234 072 900
Email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.fanuc.cz

FANUC

S téměř 60letými zkušenostmi v oblasti vývoje CNC zařízení, více než 22,5 miliony produktů instalovanými na celém světě a více než 6000 zaměstnanci je FANUC jedním z předních světových výrobců průmyslové automatizace. Ať se jedná o průmyslové roboty, CNC systémy, elektrojiskrové řezání (EDM), vstřikovací stroje nebo vertikální obráběcí centra, nic jim není bližší než automatizace.

https://www.fanuc.eu/cz/cs