Autonomní mobilní roboty ve společnosti Koch Industries

Autonomní mobilní roboty ve společnosti Koch Industries

Mobile Industrial Robots (MiR) oznámil globální strategickou spolupráci s jedním z největších světových holdingů Koch Industries. V roce 2020 začal MiR spolupracovat s Guardian Industries, dceřinou společností Koch Industries, kdy testovali různá řešení pro automatizaci vnitropodnikové dopravy s cílem optimalizovat produktivitu a interní pracovní toky. Výrobní tým firmy nasadil roboty MiR ve dvou lokalitách USA. Úspěch pilotních projektů vyústil v dohodu mezi společnostmi Koch Industries a MiR o globálním posouzení projektu.

„Tuto strategickou dohodu jsme uzavřeli se společností MiR, protože má kapacitu a rozsáhlé znalosti, které nám pomáhají zefektivňovat a optimalizovat naše logistické operace," řekl Antonio Blanco, Global Category Manager v Guardian Industries. „MiR nabízí flexibilní automatizační řešení, které lze přizpůsobit našim současným i budoucím provozním potřebám. Technologii implementujeme na mnoha našich lokalitách, protože MiR považujeme za dlouhodobého partnera se zkušenostmi a schopnostmi, díky nimž nás podpoří v dosahování našich cílů produktivity.“

MiR nabízí pět různých mobilních robotů a má nejširší škálu AMR robotů na trhu pro různé přepravní úkoly, od přepravy menších dílů až po manipulaci s těžkými náklady do 1000 kg. Roboty také mohou automaticky vyzvedávat, přepravovat a doručovat palety. Kolaborativní a autonomní mobilní roboty MiR pro výrobu jsou navrženy tak, aby prováděly úkony po boku pracovníků a ulevily jim tak od různých fyzicky namáhavých prací. Díky tomu se pracovníci mohou soustředit na hodnotnější úkoly.

MiR roboty je možné vybavit různými top moduly v závislosti na potřebách zákazníků. Všestrannost robotů je dalším klíčovým důvodem, proč se Guardian Industries rozhodla spolupracovat s MiR, a proč další společnosti skupiny Koch také vyhodnocují možné implementace.

Guardian Industries plánuje nasadit technologii v celé organizaci. „Budeme implementovat roboty v několika závodech s různým uspořádáním a produkty, takže je pro nás důležité mít logistické řešení, které se vejde do všech typů prostředí a snadno se přizpůsobí novým úkolům. A to je přesně to, co MiR nabízí,“ říká Peter Westrick, technický manažer pro manipulaci s materiálem.

„Těší nás tato nová spolupráce, a že můžeme přispět k dosažení cílů firmy na produktivitu nasazením našich flexibilních, kolaborativních a bezpečných mobilních robotů,“ řekl Christian Clausen, obchodní ředitel společnosti MiR. „Vidíme velký potenciál napříč průmyslovými odvětvími pro optimalizaci interních logistických pracovních toků, od příchozí a odchozí logistiky až po manipulaci s materiálem ve výrobních závodech. Naše roboty certifikované pro odvětví průmyslové výroby lze nasadit přímo do těchto různých pracovních toků."

„Prostředí v závodech jsou v dnešní době agilní a vysoce dynamická, lidé, zařízení, palety a další překážky se mohou objevit v dříve volných průchodech," dodal Ch. Clausen. „Naše mobilní roboty velmi dobře vyhovují těmto neustále se měnícím prostředím. Díky kolaborativní autonomní navigaci našich robotů se automatizovaná přeprava materiálu stává flexibilní a snadno přizpůsobitelná bez dalších nákladů nebo narušení procesů.“

Mobile Industrial Robots (MiR)

Mobile Industrial Robots, zkráceně MiR, ze zabývají vnitropodnikovou logistikou. Mobilní roboty stále častěji pronikají do průmyslových výrob a řeší řadu dřívě složitých úloh. 

https://www.mobile-industrial-robots.com/