Digitální platforma #HowToRobot zavádí službu k porovnání ceny robotů

Digitální platforma #HowToRobot zavádí službu k porovnání ceny robotů

Podniky na celém světě nyní mohou snadno získávat nabídky a porovnávat ceny produktů a služeb související s průmyslovými roboty. Nová služba od HowToRobot.com bude usnadňovat a zlevňovat podnikům pořízení robotu.

Do dnešního dne neexistuje snadný způsob, jak porovnávat ceny průmyslových robotů a souvisejících produktů a služeb. Globální robotické centrum HowToRobot.com nyní tento problém chce řešit. Centrum spouští službu pro společnosti, které uvažují o robotice, aby získaly nabídky na cokoli od komponent přes údržbu, programování robotů, a školení. Díky získání hned několika nabídek mohou podniky poprvé snadno porovnávat ceny.

„Chceme firmám usnadnit a zlevnit to, že budou mít robot,“ říká generální ředitel společnosti HowToRobot.com, Søren Peters.

Get offers and compare prices on anything robot related | HowToRobot.com from #HowToRobot on Vimeo.

Nová služba umožňuje zákazníkům zasílat požadavky více než 15 000 dodavatelům robotů a doprovodných služeb. Stejně jako u podobných digitálních platforem známých z jiných průmyslových odvětví, HowToRobot.com řeší rostoucí potřebu spojovat kupující a prodávající na jednom místě online.

„Zákazníkům usnadňujeme hledání správných dodavatelů a zajišťujeme, aby platili spravedlivou cenu,“ Peters.

Mnoho společností například po určité době potřebuje znovu vyjednat servisní smlouvy na svých robotech. Získáním srovnatelných nabídek od několika dodavatelů zajistí nejlepší dostupnou nabídku na trhu. Většina podniků nemá přehled o trhu. Ambicí společnosti HowToRobot.com je změnit transparentnost v tomto odvětví. V současné době čtyři z každých pět podniků nedostává nabídky od více než jednoho dodavatele, kdykoli něco potřebuje jejich robot, ukazuje výzkum HowToRobot.com.

„Bez několika srovnatelných nabídek na stole nemohou zákazníci vědět, kde získat nejvýhodnější cenu a celkově nejlepší podmínky, “ říká Peters.

Na webu HowToRobot.com mohou nyní podniky odeslat dodavatelům požadavek zdarma během několika minut. Dodavatelé poté zašlou kupujícímu nabídky včetně cenových nabídek a transakce bude dokončena přímo na této platformě.

Zkusit to můžete rovnou na www.howtorobot.com

Lukáš Smelík

Šéfredaktor časopisu Control Engineering Česko se soustřeďuje zejména na témata spojená s digitalizací, automatizací a robotizací průmyslu. Příspěvky se snaží odhalovat současné trendy a nálady na tuzemském i světovém trhu.