Nedostatek pracovních sil: Jak automatizovat malé a střední podniky

Nedostatek pracovních sil: Jak automatizovat malé a střední podniky
Nedostatek pracovních sil se stal jednou z nejnaléhavějších výzev pro malé a střední podniky (SME) v zemích OECD. Výrobní sektor je obzvláště silně zasažen vysokou mírou volných pracovních míst. Vzhledem k tomu, že instalace, implementace a provoz robotů je stále snazší, mají malé a střední podniky větší přístup k automatizaci. Nová online platforma Go4Robotics od IFR poskytuje nezávislé vedení pro jejich cestu automatizace.

Roboti zvyšují atraktivitu zaměstnavatelů

Mnoho mladých lidí, kteří mají možnost volby, dává přednost práci ve společnosti, která využívá technologie budoucnosti. Pokud v dílně pracuje robot, zaměstnavatel může potenciálním zaměstnancům inzerovat práci jako práci, která zahrnuje ovládání robota. To často mění hru. Protože robot přebírá 4 „D“ nudné, špinavé, nebezpečné a obtížné práce, je jejich použití ještě atraktivnější. Zaměstnanci mají více času na kvalifikaci pro zajímavější práci.

Malé a střední podniky se učí používat roboty

Nová online platforma Go4Robotics od IFR zvyšuje povědomí o mnoha výhodách, které robotika poskytuje. Malé a střední podniky najdou vzdělávací obsah, který je dodáván s kontrolním seznamem. Odborníci boří mýty o segmentech, které jsou v automatizaci relativně nové. Manažeři se učí, jak těžit z nových trendů, jako jsou snadno programovatelní roboti pro laiky.

Control Engineering Česko

Control Engineering Česko je přední časopis o průmyslové automatizaci. Je vydáván v licenci amerického Control Engineering, které poskytuje novinky z této oblasti více než 60 let.

www.controlengcesko.com