Standardizace, komunikace napříč platformami, zabezpečení, efektivní simulace a další automatizační nástroje představují pět způsobů, jak zmírnit bolestivá místa automatizačního hardwaru a softwaru.

Společnost Continental Automotive v Brandýse nad Labem, dodavatel interiérové elektroniky světových automobilek, jako první firma v Česku zavedla nejpokročilejší skladovací systém AutoStore. Ve svém výrobním závodě ho nainstalovala v rekordním čase a oficiálního začátku zkušebního provozu se dočkal 19. 4. 2022. Implementace této technologie je pro brandýský Continental na jeho cestě chytré automatizace dalším krokem k plně digitálnímu závodu.

Po dvouleté přestávce se na Výstaviště v Brně vrací veletrh Amper a s ním i Fórum automatizace a digitalizace. Tři dny, 17. až 19. 5., zde bude na už tradičním místě v pavilónu V (V 4.22) probíhat sled přednášek a prezentací o trendech v oboru a novinkách na veletrhu. Program najdete na https://automa.cz/cz/web-clanky/forum-automatizace-a-digitalizace-0_13923/. Fórum pořádá časopis Automa za podpory agentury Terinvest, pořadatele veletrhu.

5G je atraktivní technologií pro průmyslovou automatizaci, kde lze díky mnoha buňkám snadno překonat problémy se vzdáleností a výkon může překonat tradiční Wi-Fi.

Revoluce v automatizaci mění způsob zavádění technologií a školení pracovníků. Společnosti musejí vše přehodnotit, aby nadále prosperovaly.

Strana 1 z 13