Všestranné koncové nástroje OnRobot pro snadnou automatizaci

Všestranné koncové nástroje OnRobot pro snadnou automatizaci

Co přináší nejnovější trendy v oblasti kolaborativní automatizace? Především větší konfigurovatelnost a všestrannost technologií schopných zastat až desítky úkolů s pomocí jednoho inteligentního nástroje. Jinými slovy, namísto stovek specializovaných robotických nástrojů pro stovky úkolů budou firmy využívat pro mnoho různých úkolů jen několik nástrojů. To významně urychluje návratnost investic do robotických technologií a má zásadní vliv na jejich rozšíření do malých a středních firem, pro které se automatizace rázem stává dostupnější.

Na nové trendy promptně reaguje společnost OnRobot, která v loňském roce uvedla na trh celou řadu nových robotických nástrojů umožňujících automatizovat mnohem širší rozsah úkonů, než bylo dříve možné s jednoúčelovými roboty.

Robotická bruska

OnRobot Sander je elektrická, rotačně-excentrická bruska určená pro automatizované dokončovací aplikace umožňující broušení a leštění povrchů. Zatímco tradiční řešení automatizovaného broušení vyžadují pro implementaci a údržbu zpravidla určité robotické zkušenosti, výrobci nyní mají k dispozici ucelený brusný nástroj, který lze snadno a rychle nastavit na všech dostupných kolaborativních a lehkých průmyslových robotech.

Nástroj OnRobot Sander zvládá ploché, zakřivené a nerovnoměrné geometrie dílů a je dodáván s vyměnitelnými disky, které lze použít na širokou škálu materiálů. Integrovaný, silově-momentový senzor umožňuje přizpůsobit se rozdílným povrchům nebo nepravidelnostem dílů, přičemž zlepšuje konzistenci a kvalitu a snižuje míru zmetkovosti. Nástroj lze snadno integrovat s robotickým ramenem Hanwha či jakékoli jiné značky dostupné na českém trhu.

Robotický šroubovák

OnRobot Screwdriver  je inteligentní koncový nástroj pro robotické šroubování. OnRobot Screwdriver umožňuje výrobcům automatizovat širokou škálu montážních procesů rychle, snadno a flexibilně. Poskytuje tak vítanou pomoc výrobcům, kteří hledají možnost automatizovat opakující se, neergonomické a často nekonzistentní procesy manuálního šroubování a kteří nemohou integrovat a programovat tradiční šroubovací systémy.

OnRobot Screwdriver díky přesné regulaci utažení a integrované ose automaticky vypočítá rychlost a sílu potřebnou pro konzistentní a přesné šroubování. Umí detekovat nesprávnou délku šroubu, což zlepšuje celkovou kvalitu a snižuje zmetkovost. Jakmile se robotické rameno dostane do potřebné pozice, šroubovák s unikátní „osou Z“ zasune šrouby do nástroje a automaticky s nimi manipuluje, což šetří rameno robotu a eliminuje potřebu dalšího programování.

Uchopovač pro čisté provozy

OnRobot Soft Gripper je uchopovač zjednodušující automatizaci v potravinářském a nápojářském průmyslu a dalších „čistých“ provozech – od vajec přes ovoce, lahve až po nádoby nepravidelného tvaru. Flexibilní OnRobot Soft Gripper používá tři měnitelné silikonové košíčky ve tvaru hvězdy a čtyř prstů k zachycení téměř jakkoli malého předmětu o váze nižší než 2,2 kg, a to prostřednictvím jemného a přesného uchopení. Elektrický uchopovač Soft Gripper má certifikaci pro použití v potravinářských provozech (tj. splňuje certifikace FDA 21 CFR a EC 1935/2004). Na rozdíl od tradičních vakuových uchopovačů nevyžaduje externí přívod vzduchu, má jednodušší konstrukci a je méně nákladný.

Kamerový systém

OnRobot Eyes je koncový nástroj pro kamerou naváděné aplikace s technologií 2,5D zlepšující vnímání hloubky a rozpoznávání dílů. Systém je funkční na robotech všech hlavních robotických výrobců. OnRobot Eyes lze flexibilně připevnit přímo na robot nebo mimo něj, což umožňuje realizovat téměř jakoukoli nestrukturovanou aplikaci vyžadující kamerové navádění.

OnRobot Eyes je ideální pro třídění širokého spektra předmětů nebo obrábění CNC strojů s kovovými součástmi definovanými vnějším tvarem a také pro mnoho dalších aplikací, v nichž je důležitá orientace předmětu. Díky cenově dostupné a snadno nastavitelné kamerové technologii 2,5D nabízí také hloubkové vnímání.

Více informací na https://onrobot.com/cs a https://www.hcr-czech.cz/.

OnRobot

OnRobot přináší ucelenou řadu zařízení pro robotická ramena (EoAT) typu plug-and-produce pro kolaborativní aplikace. Naše inovativní uchopovače, snímače a měniče nástrojů pomáhají výrobcům plně těžit z výhod kolaborativních a lehkých průmyslových robotů, jako je např. nákladová efektivita a bezpečnost při spolupráci s lidmi.

https://onrobot.com/cs