„Výkop“ proběhl na veletrhu Hannover Messe Digital Edition. Právě zde EPLAN představil první letmý pohled na nadcházející verzi svojí platformy – EPLAN Platforma 2022 – která má být uvedena na trh v létě. Ti, kdo očekávali jednoduchou aktualizaci, byli překvapeni! Za novou platformou EPLAN se skrývá nová a důkladně přepracovaná verze: jedná se o kompletní balíček, který se díky novému uživatelskému rozhraním překvapivě snadno používá a současně umožňuje plánování projektů na bázi pracovního toku, a to na nebývalé úrovni efektivity.

Během pandemie covidu-19 se stále častěji používají off-line platformy pro programování robotů. Podívejte se na čtyři scénáře a aspekty programování.

Pokročilý simulační software poskytuje optimalizační náhled, který umožňuje distribučním centrům řešit problémy a optimalizovat efektivitu.

Ověřování výstupní kvality k výrobnímu procesu neodmyslitelně patří. Kontrola výroby se zpravidla provádí manuálně, a tak není možné otestovat 100 % produkce. S využitím lidské síly pak roste i riziko chybovosti. Řešením je automatická kontrola kvality pomocí robotického systému, který zvládne podrobně testovat celé šarže i bez přímé asistence kontrolora. Po třech letech vývoje představila společnost Kinalisoft autonomní systém Test-it-off, který vzniká ve spolupráci s Fakultou informačních technologií VUT v Brně.

V stále více se propojeném světě, kde se musí vysoce jakostní výrobky dodávat stále rychleji a na více trhů, konvenční přístupy k etiketování a značení produktů, s manuálními procesy a různorodými tiskovými řešeními (laser, inkjet, termotransfer, hires přímý potisk), už prostě nepostačí.