Senzory

Při specifikování procesních senzorů je třeba vzít v úvahu několik společných faktorů, jako je provozní prostředí, možnosti montáže a připojení kabelů.

Mezi snímače komunikující protokolem MODBUS RTU od společnosti Papouch, s. r. o., nově přibyl senzor THCO2 pro monitorování koncentrace CO2. Kromě měření koncentrace oxidu uhličitého měří ještě teplotu a vlhkost. Doplňuje tak samostatná čidla pro měření teploty s označením TQS4 a pro měření vlhkosti THT2. Svým provedením je určen pro měření v kancelářích, učebnách, školicích místnostech atd., kde je třeba koncentraci CO2 sledovat.

SKF přichází na trh s novou možností, jak monitorovat a vyhodnocovat stav strojů a ložisek. Tento kompaktní systém se skládá z bezdrátových senzorů IMx-1 a brány, která komunikuje s SKF softwarem.

Diagnostika, redundance, inteligence: Používání senzorů v éře inteligentních zařízení a systémů vyžaduje více znalostí o návrhu automatizačních senzorových systémů.

Sběr dat z bezdrátových senzorů hraje v éře průmyslového internetu věcí (IIoT) rozhodující roli. Energii mohou poskytovat různé metody získávání energie (energy harvesting).

Strana 1 z 4