Farmaceutický průmysl

O brněnské laboratoři CEITEC jsme zhruba před rokem na našich stránkách čtenáře informovali v souvislosti s průmyslovou tomografií při výzkumu plastů. Tentokrát se zaměříme na konkrétní spolupráci s průmyslovými podniky a způsoby, kterými se brněnští vědci snaží nejen v oboru plastikářství, ale i farmacie zvýšit přidanou hodnotu českých výrobců. O rozhovor jsme opět požádali Michaelu Škaroupkovou, obchodní a marketingovou manažerku laboratoře pro rentgenovou počítačovou tomografii.

Osmý ročník tradiční podzimní konference Potraviny a farmacie na poslední chvíli musel změnit svou formu z „živého“ setkání v brněnském hotelu Avanti na on-line vysílání. Důvodem byla především zpřísněná opatření zaměstnanců v potravinářských provozech, kteří se kvůli sílící druhé vlně pandemie covid-19 nemohli z preventivních důvodů konference účastnit osobně. I přes všechny překážky se nakonec organizátorům ze společnosti Trade Media International podařilo dát dohromady celodenní webinář, který byl konferenci důstojnou náhradou a nabídnul představení trendů, které v současné době diktují trendy v modernizaci farmaceutických a potravinářských provozů.

Společnost TMI-Orion působí z Francie, USA a Číny a díky své distribuční síti obsluhuje zákazníky ve více než třiceti zemích po celém světě. Tato strategie inovace, kvality a mezinárodního rozsahu vedla k organizaci průmyslové skupiny skládající se z následujících subjektů:

  • TMI-Orion se sídlem ve Francii poblíž Montpellier má na starosti výzkum a vývoj, prodej ve Francii, Evropě, Japonsku, na Středním východě a v Africe, jakož i výrobní a poprodejní služby pro tyto trhy.
  • TMI-USA se sídlem v Restonu VA, USA odpovídá za prodej, výrobu a poprodejní služby pro USA, Ameriku a Asii.
  • TMI-USA Shanghai má na starosti technickou podporu čínských zákazníků.

Po prázdninové přestávce se opět naplno rozběhnul kolotoč odborných akcí vydavatelství TRADEMEDIA INTERNATIONAL a předposlední zářiový týden rezonovala v přednáškovém sále hotelu Avanti v Brně po dva dny témata využití moderních digitalizačních a automatizačních technologií. Každý den se téměř stovka účastníků měla možnost seznámit s aktuálními trendy moderní výroby jak ve farmaceutickém, tak v potravinářském průmyslu.

Digitalizace průmyslové výroby se zdaleka netýká jen výroby v oblasti automotive. Výhody, které s sebou nese vyšší nasazování řešení v oblasti digitalizace, robotizace a automatizace, objevují i další tradiční obory tuzemského průmyslu. Konkrétní výhody a důvody, proč přemýšlet o využití konceptu Průmyslu 4.0 mapovaly tradiční zářijové konference, které se odehrály Olomouci.

Strana 1 z 2