Farmaceutický průmysl - Vše o průmyslu

Pokud nejste odborníkem na farmaceutický průmysl, zkratka „API“ vám zřejmě v tomto kontextu pravděpodobně nic neřekne. Tento termín se v sektoru farmacie široce využívá a jeho výroba jen ve Španělsku generuje roční obrat ve výši 2 miliard EUR. API je zkratka pro „aktivní farmaceutickou složku“. Jsou to tedy složky, látky nebo aktivní farmaceutické složky, které se mohou použít v léčivech.

Konference Moderní technologie v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, která se chystá na 16. září v Brně a stejně tak v rámci hybridního zpracování on-line, si klade ambiciózní cíl. Organizátoři by na své tradiční akci letos chtěli představit několik technologických trendů, které jsou daleko častěji spjaty s obory jako je automotive či jiná strojírenská odvětví. I přesto mají svůj neskutečný potenciál v oboru výroby potravin a léčiv.

V tomto článku Vás více seznámíme s magnetickými separátory a také firmou, která je v jejich výrobě a prodeji jedničkou na trhu. Dozvíte se, kolik zhruba ušetříte, když si do Vaší firmy magnetické separátory pořídíte. 

O brněnské laboratoři CEITEC jsme zhruba před rokem na našich stránkách čtenáře informovali v souvislosti s průmyslovou tomografií při výzkumu plastů. Tentokrát se zaměříme na konkrétní spolupráci s průmyslovými podniky a způsoby, kterými se brněnští vědci snaží nejen v oboru plastikářství, ale i farmacie zvýšit přidanou hodnotu českých výrobců. O rozhovor jsme opět požádali Michaelu Škaroupkovou, obchodní a marketingovou manažerku laboratoře pro rentgenovou počítačovou tomografii.

Osmý ročník tradiční podzimní konference Potraviny a farmacie na poslední chvíli musel změnit svou formu z „živého“ setkání v brněnském hotelu Avanti na on-line vysílání. Důvodem byla především zpřísněná opatření zaměstnanců v potravinářských provozech, kteří se kvůli sílící druhé vlně pandemie covid-19 nemohli z preventivních důvodů konference účastnit osobně. I přes všechny překážky se nakonec organizátorům ze společnosti Trade Media International podařilo dát dohromady celodenní webinář, který byl konferenci důstojnou náhradou a nabídnul představení trendů, které v současné době diktují trendy v modernizaci farmaceutických a potravinářských provozů.

Strana 1 z 3