Česká společnost MAINWARE přináší digitální nástroje pro chytrou údržbu

Česká společnost MAINWARE přináší digitální nástroje pro chytrou údržbu

Technologická společnost, která vznikla pod křídly rodinné společnosti JHV GROUP, se zaměřuje na digitalizaci výroby, údržby a servisních činností. Společnost kombinuje 20 let zkušeností z průmyslu s nejmodernějšími technologiemi rozšířené reality či umělé inteligence. 

„Naší největší přidanou hodnotou je znalost domácího trhu, rychlá implementace a hlavně to, že naše řešení pochází od strojařů pro strojaře,“ říká Martin Nepovím, výkonný ředitel společnosti. Na pohled mladá firma se již pyšní titulem za nejlepší digitální inovaci v průmyslu. Jako svého partnera si MAINWARE vybrali světové značky jako Siemens, Continental či Škoda  Auto, ale i tuzemské společnosti, např. Recutech v Pardubicích.

Společnost nabízí portfolio pěti unikátních produktů, které lze využít samostatně, nebo jako jeden celek. Mezi produkty patří Digitální údržba, Vzdálená podpora, Condition Monitoring,

E-learning nebo AI/Umělá inteligence pro prediktivní údržbu.

Digitální údržba

Uchovává znalostí organizace a umožňuje jednoduché a efektivní řízení údržby.

mainware krabice PRODUKTY FULL 1

Produkt je navržen pro jednoduché vytváření a řízení pracovních úkolů pro celý tým údržby. Umožňuje rychlé reakce na nečekané události a organizaci budoucích inspekcí a servisních úkolů. Důležitou součástí digitální údržby je práce s digitálním dvojčetem – pomocí interaktivních příruček v 3D módu a módu rozšířené reality. Digitální údržba nabízí vždy aktuální dokumentaci v 2D, 3D a AR (rozšířené realitě).

Vzdálená podpora

Umožňuje okamžitý přístup k odborným informacím díky připojení servisního technika interaktivním videohovorem.

Živé AR/3D promítání během videohovoru zprostředkovává okamžitou opravu a servis stroje bez zbytečných prostojů. Produkt nabízí spojení pomocí webového řešení v tabletu, mobilu či chytrých brýlích.

RS 3

Condition Monitoring

Identifikuje riziková místa na vašich strojích.

Získejte přehled o stavu zařízení, výkonu výroby, příčinách zastavení a pracujte s uživatelsky přívětivým rozhraním. Systém s univerzálním přístupem pro různé PLC značky se s časem učí a zlepšuje na základě získaných dat. S automatickými notifikacemi se jedná o funkční systém zabraňující poruchám. Získaná data se párují s databází již známých případů a interpretují se uživateli na základě systémových znalostí stroje. Díky tomuto procesu je možné systém nasadit centrálně bez omezení ze strany výrobce zařízení.

CM 2

E-learning

Rozšiřuje a ověřuje vědomosti vašich zaměstnanců.

Implementujte rychlejší trénink nových zaměstnanců a pravidelná školení. Produkt umožňuje vytváření výukových programů pro zaměstnance a následné testování jejich vědomostí s výsledným ohodnocením. K výuce slouží i samotné technologie rozšířené a virtuální reality. Snadná tvorba manuálů umožňuje vytvoření sjednocené databáze osvědčených postupů a znalostí.

Condition monitoring OEE.00 00 40 12.Still005

AI prediktivní údržba

Předpovídá budoucí stav a pracuje s daty.

Využijte bez prostojů plného potenciálu vašich strojů s maximální životností strojních komponentů. Náš systém poháněný vlastním algoritmem umělé inteligence umožňuje sledování strojů v reálném čase a vyhodnocení možných poruch před jejich vznikem. Při centrálním řešení pro celou výrobu poskytuje konkrétní informace o životnosti strojních zařízení. Přináší tím data pro strategické rozhodování při řízení nákladů na údržbu strojového parku.

MAINWARE produkty jsou vhodné pro strojní zařízení a servis výrobků pro všechny typy organizací. Od engineeringu přes výrobu až po finální produkt. Klient může začít s jedním produktem, či celým systémem MAINWARE. „Řídíme se heslem, že digitalizace má být snadná, rychlá a chytrá. Na tomto principu stavíme naše produkty i samotný proces implementace. Jsme jednou z mála firem, která dokáže vybrané produkty implementovat do 7 dnů,“ uvádí Martin Nepovím.

www.mainware.cz

www.mainware.com

Továrna

Původní Továrna periodicky mapovala vždy monotématicky různé segmenty tuzemského i světového průmyslu.

www.itovarna.cz