Zajistit bezpečný provoz stroje s minimálními prostoji? Poznat problém dříve, než k němu dojde? Vědci z laboratoře zabývající se počítačovou tomografií na CEITEC VUT jako první v Evropě instalovali diagnostický software od Waygate Technologies. Ten dokáže monitorovat životní funkce součástek i jejich opotřebení. Podílí se tak na testování a vývoji softwaru speciálně navrženého pro lepší udržitelnost tomografických zařízení. 

Společnost ABB Česká republika představila projekt nového výrobního a vývojového centra, které se začíná stavět v areálu OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK (OAMP) v Mošnově. Celková investice přesáhne 300 milionů korun a přinese z počátku přibližně 120 kvalifikovaných pracovních míst. Centrum bude otevřeno v první polovině roku 2022 a bude využívat nejmodernější automatizované a digitální výrobní procesy.

Navzdory pandemii COVID-19 přišla společnost Steriline pouze za 10 měsíců s řešením na klíč, které radikálně zvýší objemy výroby. Steriline, vysoce specializovaný výrobce kompletních linek na aseptické zpracování injekčních léků, nedávno úspěšně dodal novou linku společnosti BESS PRO GmbH, berlínské společnosti patřící do skupiny Bess, která vyrábí a distribuuje vysoce kvalitní přístroje a lékařské výrobky "Made in Germany".

Na Delftské technické univerzitě v Nizozemsku potřebovali profesoři a doktorandi nové řešení pro evoluční inženýrství - zlepšení studia geneticky upravených buněk ve snaze nahradit více petrochemických rostlinnými materiály. Vyžadovalo si to robustní, flexibilní a automatizované nastavení bioreaktoru šité na míru konkrétním výzvám souvisejícím s evolučními studiemi.

  • Zelená energie a inovativní technologie mají proměnit závod BASF v Ludwigshafenu ve vzor klimaticky šetrné chemické výroby.
  • Pobřežní větrná elektrárna s kapacitou 2 GW zajistí BASF od roku 2030 obnovitelnou elektřinu pro klimaticky neutrální výrobní procesy.
  • Ultimátním cílem spolupráce je přechod na klimaticky neutrální chemický průmysl a bezemisní produkci vodíku.
Strana 1 z 32