Služba SKF PULSE – prediktivní údržba na dosah ruky

Služba SKF PULSE – prediktivní údržba na dosah ruky

Zavádění prediktivní údržby se službou SKF PULSE.

Zavádění prediktivní údržby nikdy nebylo pro malé podniky snazší. Při zmínění prediktivní údržby se vám určitě vybaví nutnost nemalých investic do zařízení HW a SW, ale rovněž investice do lidského kapitálu, znalostí či procesů. Zavedení prediktivní údržby se může tedy na první pohled zdát velice drahou a komplikovanou záležitostí. A o to složitější situace bývá u malých podniků, které často nedisponují volnými prostředky a zdroji. Díky nové službě SKF PULSE lze zavedení prediktivní údržby velice usnadnit. Pojďme se podívat, jak služba funguje.

Celá služba funguje jako předplatné. Na určité období si předplatíte balíček služeb, který vám pomůže s prediktivní údržbou. To znamená, že v předplatném dostáváte na každý měsíc určitý počet reportů s doporučením pro údržbu ke konkrétnímu stroji. Tvorba těchto reportů je v rukou zkušených diagnostiků z SKF s několikaletou praxí. Dostáváte tedy kvalitní a velice přesné výsledky.

Pokud bychom to měli popsat detailněji, stáhnete si aplikaci, registrujete se a pokračujete zadáním stroje do aplikace. Samotná aplikace vám pomůže velice přehledně s vložením a popsáním stroje, zároveň vás jasně navede, jaké informace jsou povinné, aby SKF diagnostik provedl správné vyhodnocení stroje. Pomocí předdefinovaných typů strojů přiřadí aplikace obrázková schémata.

Dále se dle výkonu stroje a dalších parametrů přiřadí podle normy pásma vibrací, případně si můžete nastavit hodnoty teplot nebo pásma přenastavit.

Dostáváme se k samotnému měření, při kterém máte zobrazeno obrázkové schéma, které napoví, kam přiložit snímač vibrací SKF QuickCollect; ten sesbíraná data předá do aplikace a nahraje je do cloudu. Aplikace SKF PULSE zobrazí naměřená data formou semaforu, kde se vibrace pohybují. V případě, že se hodnoty pohybují mimo normou dané schéma, aplikace informuje, že se stroj například nachází v nevyhovujícím pásmu vibrací a můžete se rozhodnout o požádání vyhodnocení diagnostika SKF pomocí tlačítka REQUEST PULSE CHECK. Poté SKF diagnostik vyhodnotí sebraná data a pošle veškerá doporučení, co se strojem dělat, jaké údržbářské kroky provést. Například zkontrolovat uložení stroje, ustavení, provést domazání atd. Celkem tato služba umí identifikovat až 8 různých kategorií příčin selhání strojů.

Díky těmto doporučením dostáváte informace, co se strojem dělat a jak prodloužit jeho životnost a zlepšit celkový stav stroje. Zároveň balíčky obsahují i technickou podporu, případně demoverze dražších diagnostických systémů, které mají rozšířené možnosti pro údržbu.

Částky za službu SKF PULSE startují na 1490 Kč na měsíc a nejdražší balíček stojí 3 990 Kč, což jsou velice malé částky za možnost mít prediktivní diagnostiku a znát stav strojů. Částka za pořízení snímače SKF QUICKCOLLECT je 31 490 Kč. Případně můžete využít naší PROMOAKCE na stránkách SKF PULSE, kde si můžete snímač půjčit na 3 měsíce zdarma a celou službu bezplatně vyzkoušet. Na základě vlastní zkušenosti se pak můžete rozhodnout, jestli si chcete službu předplatit.

Není tedy nutné investovat velké peníze do HW a SW, nemusíte disponovat zkušenostmi, ale můžete využít zkušenosti SKF diagnostiků. To vše v jedné aplikaci přístupné odkukoliv.

V případě, že se chcete dozvědět více, navštivte naše stránky www.SKFPULSE.cz nebo můžete kontaktovat SKF specialistu Aleše Choutku na e‑mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

SKF

Zákazníci SKF požadují snížení tření a rychlejší, déletrvající a bezpečnější chod strojů. Co nejefektivnější a udržitelné řešení tohoto problému přispívá k firemní vizi světa spolehlivých rotačních strojů. SKF toho dosahuje spojením  zkušeností získaných ve více než 40 průmyslových odvětvích se znalostmi ve všech technických platformách SKF: ložiska a ložiskové jednotky, těsnění, technologie pro pohyb, služby a mazací systémy. 

www.skf.cz