UVC zářiče v klimatizaci ochrání vaše zaměstnance před koronavirem, chřipkou i nachlazením. Jak fungují?

UVC zářiče v klimatizaci ochrání vaše zaměstnance před koronavirem, chřipkou i nachlazením. Jak fungují?

Koronavirus v Česku tvrdě dopadá na průmysl. Firmy maximalizují ochranná opatření, aby zabránily omezení provozu. Chytří podnikatelé kromě dezinfekčních prostředků myslí i na vzduchotechniku. UVC zářiče nainstalované v klimatizaci zahubí přes 99,9 % všech mikroorganismů a ochrání zaměstnance před viry a bakteriemi. Navíc ušetří až 20 % provozních nákladů klimatizačních jednotek. 

Karel Opatrný pracuje ve velké výrobní hale a zejména kvůli své rodině má strach z nákazy. Proto hledal způsoby, jak se práci vyhnout a několik týdnů firmě chyběl. Nakonec ale musí obléknout montérky a vyrazit do zaměstnání. Přesto se bojí. Slyšel totiž, že se nemoc dokáže šířit vzduchotechnikou a stačí prý i jediný nakažený kolega.

Představte si, že jste Karlův šéf a děláte vše pro to, aby se cítil bezpečně. Tělesná teplota je pravidelně měřena zaměstnancům i návštěvníkům objektu a navíc jste přidali přestávky, aby si lidé odpočinuli od ztížených pracovních podmínek v roušce. V hale nechybí ani dezinfekční přípravky. To je naprostý základ. Každý zodpovědný majitel firmy se proto ptá – kde hledat tu opravdovou přidanou hodnotu, aby se zaměstnanci cítili v bezpečí?

Ultrafialové záření zastaví šíření nemocí a ušetří provozní náklady za klimatizaci

Využijte technologii ultrafialového záření. UVC zářiče SteriFAIR prokazatelně zahubí přes 99,9 % všech mikroorganismů, jako jsou viry, bakterie nebo roztoči. Ultrafialové paprsky o vlnové délce 253.7 nm proniknou vrstvami buněk, pletivy, tkáněmi a následně naruší jejich DNA, což jim zabrání v rozmnožování.

Šanci nedostane chřipka, nachlazení, spalničky ani zarděnky. Dokonce i nový typ koronaviru způsobující nemoc COVID-19 si může rovnou koupit zpáteční letenku do Číny.

Naši technici doplní vaši průmyslovou vzduchotechniku anebo chlazení o tuto tichou zbraň na mikroorganismy bez omezení provozu. Nepřetržité čištění vzduchu jde navíc ruku v ruce s pomalejším zanášením filtru.

Londýnská metropolitní univerzita provedla v roce 2018 výzkum, který ukázal, že zanesené chlazení je semeništěm nebezpečných bakterií různých typů. Pravidelná údržba ale bohužel důkladně čistí i vaši peněženku, 1m² vyjde na 1 200 až 1 500 Kč.

fa 2

Díky UVC zářičům ušetříte až 20 % nákladů za elektrickou energii klimatizačních jednotek a sníží se také výdaje na jejich pravidelnou údržbu.

S blížícím se létem Karla nebude trápit jen hrozba nemoci COVID-19, ale také vysoké teploty na pracovišti a suchý vzduch z klimatizace. Bylo by zbytečné ztratit zaměstnance jeho kvalit jen kvůli nepříznivým podmínkám v hale. Stačí špatné nastavení teploty nebo nepravidelná údržba a klasická klimatizace potrápí naše, tedy i Karlovo zdraví.

Druhou variantou je instalace UVC lamp společně s naším účinnějším a šetrnějším systémem vzduchotechniky. Ten funguje čistě přirozeně bez využití chladících chemikálií. Dokáže uspořit 80 % celkových provozních nákladů vůči konvenční klimatizaci a je i zdravější.

Jakto, že je ekologická vzduchotechnika FAIRAIR zdravější i výhodnější než klasická klimatizace?

Lidem neprospívá nízká vlhkost vzduchu v místnosti, kde tráví delší čas. Sušší prostředí z dlouhodobého hlediska negativně ovlivňuje respirační a imunitní systém. Optimální vlhkost vzduchu by měla být mezi 40-60 %, klasická klimatizace ho ale vysušuje.

FAIRAIR vzduchotechnika stojí na kombinaci adiabatického chlazení, které vzduch zvlhčuje – pracuje s přírodními silami, funguje na principu odpařování vody a výměny energie. Speciální systém cirkulace vzduchu v hale a extrakce toho teplého ven z budovy zajistí, že výsledné ovzduší bude nejen pocitově příjemnější než klimatizované. Zároveň garantujeme snížení teploty o 7 a více stupňů.

fa 3


Komplexní systémové řešení FAIRAIR je ekologické, má nízkou pořizovací cenu, dlouhou životnost, téměř nulovou údržbu a rapidně snižuje celkové provozní náklady. Ukažte svým zaměstnancům, že vám záleží na jejich zdraví, vybudujte si vzájemnou důvěru a zvyšte jejich pracovní komfort. Vrátí vám to produktivitou.

Ani Karlovi už nic nebrání pustit se naplno do práce. Dokonce si zlepšené podmínky pochvaloval u kamaráda Tomáše, který pracuje v konkurenční firmě. A vypadá to, že od příštího měsíce budou s naším Karlem kolegové.

Řízení a údržba průmyslového podniku

Časopis Řízení a údržba průmyslového podniku již přes 10 let patří mezi neodmyslitelný zdroj informací v oblasti průmyslové údržby a diagnostiky. Část obsahu je z pera licenčních autorů Plant Engineering z USA.

www.udrzbapodniku.cz